Szerintem tök gusztustalan, amikor a kolbász sütés közben kipukkad a bőre és az egyébként finom töltelék kinyílik mint a rózsa. A sütnivaló kolbász megsüthető kidurranás nélkül is, csak egy apró fortélyt kell alkalmazni sütés előtt.
Az alábbiakban azt is elmondom, hogy mennyi ideig kell sütni a sütnivaló kolbászt és hogy hány fokra érdemes beállítani a sütőt. Ha így készíted, akkor biztosan nem reped szét és finom lesz a sült kolbász.
A kolbászt sokféleképp el lehet készíteni. Én tepsiben (hőálló edényben) és sütőben fogom megsütni, külön zsiradék hozzáadása nélkül.
A tökéletes kolbász sütés minden fortélya, lépésről lépésre
A kolbász bőre sütés közben veszít rugalmasságából, a kolbászbelsőben keletkező gőzök és a forró, megolvadt zsírok könnyedén kirepeszthetik. Kivéve, ha betartasz néhány egyszerű szabályt.
Első lépésként melegítsd elő a sütőt 180 fokra. Aki azt mondja, hogy ez felesleges, annak nem fog sikerülni tökéletes kolbászt sütni.
Az egyik legfontosabb tipp jön: a sütnivaló kolbász készítéshez használj tapadásmentes edényt! Így nem kell semmilyen zsiradékot használnod a sütéshez. Én hőálló, tapadás mentes kerámia tálat használok. Ebben isteni kolbász süthető!
Tedd a kolbászokat ne túl szorosan az edénybe, majd egy hegyes villával – alul és felül – jól szurkáld össze. Akár centiméterenként beszúrhatsz a bőrbe. Erre azért van szükség, hogy a forró gőzök és zsiradékok el tudjanak távozni könnyedén a kolbászból. Ha ezt a szurkálást elmulasztod, akkor ezek az alkotórészek saját maguknak törnek utat, azaz ki fogják repeszteni a kolbász bőrét.
A megfelelően előkészített kolbászt tedd a forró sütőbe és 180 fokon 40 percig süsd készre! A sütőt állítsd alsó-felső sütés állásba. Sokan nyitogatják sütés közben a sütőajtót és forgatják a kolbászokat. Felesleges! Hagyd úgy őket végig, ahogy az edénybe tetted sütés előtt. Negyven perc után kész a finom sült kolbász!
Ez a lényeg, ezektől lesz finom a sült kolbász
Az alábbi felsorolásban összefoglaltam neked, hogyan tudsz valóban finom sült kolbászt készíteni:
- Csak kiváló alapanyagból lehet finom ételt készíteni, azaz minőségi sütnivaló kolbászt válassz a sütéshez.
- Szurkáld meg sütés előtt a kolbász bőrét.
- Melegítsd elő a sütőt.
- Tartsd be a kolbász sütési idejét, ne süsd túl és ne süsd alul. Viszont vedd figyelembe, hogy a vastagabb kolbásznak több, a vékonyabbnak kevesebb a sütési ideje.
Végezetül még egy dolog, amit mindig tartsd szem előtt. A tálalásnál figyelj oda, hogy finom mustárt, tormát, stb. kínálj a kolbászhoz, mert az erős ízek jelentősen befolyásolják a kolbász ízt a szádban.
Ha tetszett az írásom, kérlek oszd meg a közösségi oldaladon, had ismerjék meg a barátaid is!